Menu

Relacje
Spektakle
Festiwal STAR
Wywiady
Nasze sukcesy
Etiudy filmowe

 

Serdecznie zapraszamy uzdolnione dzieci i młodzież do wzięcia udziału w STARadzymin.

W tym roku Festiwal STARadzymin 2015 odbędzie się po raz drugi, będzie to impreza jeszcze bardziej zacna i prestiżowa, ponieważ udało się dzięki moim staraniom, otrzymać artystyczny patronat znanej polskiej poetki i pisarki dla dzieci Pani Wandy Chotomskiej ,mamy również przyznany patronat Starosty Wołomińskiego.

Tym razem, również profesjonalne jury, będzie oceniać przygotowane przez uczestników przedstawienia i przydzielać statuetki "Gwiazdy".

Chcielibyśmy aby w tym wydarzeniu z roku na rok uczestniczyło jak najwięcej młodych adeptów sztuki teatralnej w całym tego słowa znaczeniu, tak więc mogą to być montaże poetyckie, monodramy, krótkie formy teatralne,  czy własne adaptacje sztuk teatralnych.

Zgłoszenia można wysyłać do końca maja na dwa adresy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W mailu należy wpisać tytuł  i autora sztuki oraz aktorów występujących w przedstawieniu i podać ich wiek, czas trwania przedstawienia, należy też podać maila i telefon kontaktowy. 

Festiwal STARadzymin 2015 odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca (16-25.06.2015), dokładny grafik przesłuchań zostanie podany do 15.06. na stronach www.bibliotekaradzymin.pl. 

W festiwalu biorą udział dzieci w następujących grupach wiekowych:

Kategoria najmłodsza 5-7 lat

Klasa I- klasa III

Klasa IV- klasa VI

Młodzież gimnazjalno-licealna

 

 Laureaci:

 

KATEGORIA GIMNAZJUM LICEUM

Wyróżnienia:

 

Iga Stępniak- rola Dama w „Przebierańce”

 

Wiktor Lisawa – rola szkielet w „Przebierańce”

 

Ola Lewczuk- rola Odaliska w „Przebierańce”

 

Julia Wilkowska-  rola Fraszka w „W sieci” za grację postaci

 

Najlepszy Aktor- Marcin Fronczek- 

 

rola Diabeł i Błazen w  „Przebierańce”

 

II Najlepszy Aktor- Igor Gołęiewski- 

 

rola charakterystyczna- Hitler w „Przebierańce”

 

Najlepsza Aktorka- Dagmara Włoczewska- 

 

rola Wróżki i Baby- w „Przebierańce”

 

II Najlepsza Aktorka- Katarzyna Cybulska- 

 

rola Królowa w „Przebierańce”

 

Wokalno- aktorska- Małgorzata Popławska-

 

rola Diwa Operowa w „Przebierańce”

 

 

 

KATEGORIA KL.IV-VI

 

Wyróżnienia:

 

Katarzyna Jastrzębska –rola Shrek, w „Shrek i przyjaciele”

 

Ania Roman- rola dama z kapeluszu i królewna w „Na przerwie”

 

Kamila Kochanowska- za rolę Dobrej Wróżki w „Shrek i przyjaciele”

 

Czarek Polak za rolę Rzymianina  „Na Przerwie”

 

Wokalno-aktorska –Kuba Czerniec- „Na przerwie” za piosenki „Strasznie lubię tańczyć z deszczem” i „Tralaliński”

 

Wokalna- aktorska- Ola Świerczewska- „Podróże na piórze” za piosenkę :Prosię”

 

Najlepszy Aktor- Adrian Boguszewski za rolę osła w "Shrek i przyjaciele"

 

Najlepsza Aktorka- Paulina Król za rolę super szefowej w "Na przerwie"

 

 

 

KATEGORIA KL.II-III

 

WyróżnieniA:

 

Julia Kopyt- „Kram z literkami”-

 

Lenka Kochanowska „Kram z literkami”

 

Wokalno- aktorska- Aniela Boho- piosenki z „Kramu z literkami”

 

Najlepszy Aktor- Maciek Barański- Podróże na piórze”

 

Najlepsza Aktorka- Edytka Grabowska „Podróże na piórze”

 

 

 

KATEGORIA 5-7LAT

 

Wyróżnienia:

 

Szymon Rucki, Marysia Wąsowicz- "Wakacyjne podróże po Europie"

 

Natalia Rogulska, Mateusz Izbicki, Gabriela Gwizdalska, Weronika Matuszewska- "Grymaśna stokrotka"

 

Błażej Fituch, Maja Dziekan-  Czerwony Kapturek i zielony las"

 

Najlepszy Aktor- Piotr Romaszko- „Kram z literkami”

 

Najlepsza Aktorka- Tosia Raszplewicz "Kram z literkami"

 

Skład JURY:

Aktorka Małgorzata Puzio- przewodnicząca Jury 
 
mgr Gabriela Oleksy- nauczycielka Języka polskiego Zespół
 
 
Szkół nr.2  im.E.Czartoryskiej w Radzyminie
 
mgr  Ewa Całka- pedagog LO im, C K Norwida w Radzyminie
 
mgr Marek Stachewicz- muzyk, pedagog nauki gry na
 
instrumentach klawiszowych
 
mgr Cezary Wnuk- pedagog Gimnazjum nr.1 w Radzyminie
 
mgr Leszek Kupiec- muzyk, pedagog nauki gry na gitarze,
 
instrumentach klawiszowych
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz Facebooka

Facebook Image

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.